УКРАЇНА
БОДНАРІВСЬКИЙ ЛІЦЕЙ
КАЛУСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ ІВАНО – ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
02.09. 2024 Боднарів № 60/ 03-07
Про призначення відповідального
за оповіщення тривог та евакуацію
учнів під час повітряної тривоги,
затвердження алгоритму дій
В зв’язку з продовженням воєнного стану та з метою створення безпечних умов праці під час повітряної тривоги до закінчення воєнного стану
НАКАЗУЮ:
1. Призначити відповідальною особою у ліцеї за оповіщення, евакуацію, збереження майна та інші передбачені алгоритмом дії, у разі оголошення сигналу повітряної тривоги заступника директора з навчально-виховної роботи Дрогомирецьку О.М.
2. Затвердити: алгоритм дій під час повітряної тривоги (додаток )
3. Вербовській Ірині Дмитрівні– практичному психологу, надавати постійну допомогу учням школи та всім учасникам навчально-виховного процесу у разі оголошення сигналу повітряної тривоги.
4. Класним керівникам під час повітряної тривоги забезпечити негайне оповіщення учнів про повітряну тривогу та слідувати в укриття.
5. Заступнику директора з НВР Дрогомирецькій О.М.за наявності небезпеки (вибухи, пожежа внаслідок обстрілу) повідомити про надзвичайну ситуацію відповідні служби (ДСНС, поліція, швидка), керівника;
Директор ліцею Ольга ПОПАДИНЕЦЬ
З наказом ознайомлені 02.09.2024 р.
ЗАТВЕРДЖУЮ
директор Боднарівського ліцею
________Ольга ПОПАДИНЕЦЬ
Алгоритм дій вчителя та відповідальної особи під час проведення навчальних занять після отримання сигналу оповіщення «Повітряна тривога»
Підготовчі заходи:
1. Учні мають заздалегідь бути ознайомлені з місцем розташування споруд фонду захисних споруд, а також правилами поведінки під час евакуації та укриття в захисних спорудах.
2. Учні заздалегідь повинні вміти виконувати заходи з Плану реагування на надзвичайні ситуації або Інструкції навчального закладу, які передбачені на випадок отримання сигналу.
4. Адміністрації ліцею розмістити всі покажчики напрямку руху для швидкого та безпечного проведення евакуаційних заходів учасників освітнього процесу.
5. Під час евакуації та укриття в захисній споруді учасників освітнього процесу мають супроводжувати вчителі та класні керівники.
6. Заздалегідь встановлюються відповідальні особи, які після евакуації перевірять заклад на наявність присутніх учнів за межами захисної споруди.
Порядок дій при отриманні сигналу:
1. Відповідальна особа у разі надходження сигналу вмикає наявну систему оповіщення навчального закладу.
2. Вчитель має миттєво сповістити учнів (словесно) про загрозу або виникнення надзвичайної ситуації та припинити навчальне заняття.
3. Відповідальна особа разом із вчителями має скоординувати хід евакуації учнів від класу до захисної споруди (укриття).
4. Класи, в яких викладають вчителі, мають бути організовані для негайного пересування двома колонами в приміщенні класу та швидкого залишення кабінету. За можливості учні самоорганізовуються для залишення кабінету та руху до захисної споруди. При обмеженому просторі для пересування учні залишають приміщення групами.
5. Відповідальні особи за евакуацію повинні знаходитись у заздалегідь визначених місцях та допомогти в організації та регулюванні швидкого руху до захисної споруди. До вчителів, які супроводжують молодші класи, приставити помічників.
6. Медичний працівник повинен знаходитись у відведеному для нього місці для швидкого надання медичної допомоги.
7. Відповідальні особи за евакуацію повинні знаходитися біля виходу із захисної споруди для здійснення контролю за порядком укриття учасників освітнього процесу та швидкого реагування у разі, якщо виявиться, що хтось відсутній.
8. Учні або цілі класи, які знаходяться на подвір'ї закладу, під час сигналу тривоги повинні рухатися під наглядом вчителя або самостійно до захисної споруди.
9. У середині захисної споруди відповідальні особи повинні забезпечити, щоб учні швидко та обережно зайняли свої місця. Після того як усі учні займуть свої місця відповідальний за клас повинен перевірити наявність усіх учнів.
10. Під час перебування в захисній споруді вчителі та відповідальні особи повинні провести заходи, щоб заспокоїти дітей та всіх, хто знаходиться в ній.